راهنمای خرید و معرفی بهترین مارک هواکش خانگی

راهنمای خرید هواکش خانگی

بهترین مارک هواکش خانگی کدام است؟ در بازار هواکش ایران ، فن های تهویه توالت و سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و هواکش برای تهویه هوای حمام  ارائه می شوند که با بررسی موقعیت نصبی (پنجره، دیوار، سقف و لوله) ; نزدیک بودن هواکش به منبع آب و رطوبت (هواکش های ضد آب) می توانید هواکش خانگی مناسب خود را انتخاب کنید.

مزیت های دیگری مانند گارانتی تعمیر ، دمپر دار بودن ، کلید دار و ریموت دار بودن نیز می تواند در انتخاب هواکش شما تاثیر بگذارد. با توجه به بودجه شما در خرید هواکش خانگی
میتوانید  مشخصه های اصلی مانند  ابعاد , محل نصب هواکش و همچنین قدرت مکش (تعداد دفعات تهویه محل بر ساعت) می توانید هواکش های مقرون به صرفه ای را تهیه کنید. در غیر این صورت اگر میخواهید بهترین و باکیفیت ترین برند های موجود در بازار ایران را تهیه کنید ، می توانید به مزیت های دیگر مانند دمپر دار بودن و نوع موتور و میزان صدای هواکش نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

انتخاب هواکش بر اساس محل نصب ; لوله ای , وسط شیشه ای , دیواری و سقفی

هر هواکشی با توجه به کاربرد و قدرت مکش و جایگیری آن ، موقعیت نصبی متفاوتی دارد. در ساختمان های ایرانی معمولا هواکش های داخل لوله ای پر فروش ترین است. اما اگر در داخل حمام و سرویس بهداشتی پنجره دارید ، می توانید هواکش های وسط شیشه ای را نیز استفاده کنید که نسبت به هواکش های داخل لوله ای قدرت تخلیه هوای بیشتری را دارند.

بهترین برند هواکش بر اساس موقعیت نصبی داخل لوله ای

هواکش های داخل لوله ای با توجه به سایز لوله در اندازه های 10 سانت , 12 سانت , 15 سانت و 20 سانت ارائه می شود. اما با توجه به اینکه اکثر لوله های تعبیه شده 10 سانت است ، معمولا هواکش های لوله ای سایز 10 سانتی متر پرکاربردترین آن هاست.

کیفیت مناسب هواکش های سری توربو دمنده در  هنگام قرار گیری روی لوله به طور کامل در دهانه لوله چفت می شود و دیگر نیازی نیست تا دور تا دور لوله را با پلاستیک یا موادی دیگر پر کنید. اما اگر هواکشی شما کامل در داخل لوله چفت نشد برای جلوگیری از کاهش قدرت مکش ( کاهش دو برابری قدرت مکش!) حتما باید فضا های خالی را با چیزی مانند پلاستیک و یا پارچه پر کنید.

معرفی هواکش داخل لوله ساخت کمپانی دمنده ; سری توربو

هواکش داخل لوله ای توربو در بهترین برند های سازنده هواکش خانگی

هواکش سری توربو دمنده پر فروش ترین هواکش داخل لوله ای در بازار ایران است. به دلیل با کیفیت بودن ، قدرت مکش خوب ، و مقرون به صرفه بودن مورد توجه بسیار از مشتریان قرار گرفته است. علاوه بر نصب هواکش در درون لوله ، می توان از این مدل برای نصب در وسط شیشه نیز استفاده کرد.

این هواکش دمنده در برابر گرد و غبار نیز مقاوم است. کم صدا بودن و قدرت مکش کافی برای سرویس بهداشتی های کوچک ( 3 متر معکب تا 8 متر معکب) را دارد.

هواکش خانگی داخل لوله ای دمنده سری Turbo


خرید آنی محصول از مبنافن

هواکش داخل لوله ای ساخت شرکت دمنده ; سری هایلوکس

این هواکش به خاطر ظاهر زیبا علاوه بر اماکن خانگی ، در اماکن تجاری نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این هواکش نه تنها در داخل لوله بلکه , در دیوار و وسط شیشه هم قابلیت نصب دارد.

این هواکش دارای دریچه های اتوماتیک ( دمپر) است که پس از روشن شدن هواکش و گذر 20 ثانیه ، دریچه ها به طور خودکار باز می شود. این دریچه ها برای جلوگیری از ورود حشرات موزی و گرد و خاک تعبیه شده اند.

هواکش داخل لوله ای هایلوکس hilux دمپر اتوماتیک

تنها عیب این هواکش این است که به دلیل اتوماتیک بودن دمپر ، نمیتوان آن را در سقف نصب کرد. اگر این نوع از هواکش در سقف نصب شود دریچه ها نمی توانند کامل باز و بسته شوند و عملا بلا استفاده باقی می مانند.

این هواکش در سایز های 10 سانت و 15 سانت (سایز لوله) ارائه می شوند. قدرت مکش این هواکش ها به ترتیب از سایز 10 سانت و 15 سانت 85 متر و 300 متر است.

یعنی این هواکش یک سرویس بهداشتی با 10 متر مکعب را می تواند در سایز 10 ( 8 بار تهویه هوا در ساعت) و در سایز 15 سانت ( 30 مرتبه تهویه هوا در ساعت) را انجام دهد.

هواکش خانگی دمنده سری هایلوکس


خرید آنی محصول از مبنافن

بهترین مدل هواکش بر اساس موقعیت نصبی وسط شیشه ای

هواکش هایی در روی شیشه نصب می شوند علاوه بر اینکه قدرت مکش بیشتری را دارا هستند به دلیل در دسترس بودن هوای تازه و پاک، تهویه سریعتر صورت میگیرد. دمنده شرکت قدرتمند و فعال در تولید هواکش های صنعتی و خانگی ، هواکش های سری لوکس ، هایلوکس و اتولوکس را ارائه می دهد که مخصوص نصب بر روی شیشه هستند.

اما هواکش های لوله ای را نیز می توان بر روی شیشه نصب کرد اما با توجه به اینکه هواکش های لوله ای قدرت مکش کمتری را دارند بهتر است از سری های دیگر این تولید کننده ایرانی استفاده کنید.

البته هواکش های فلزی خانگی نیز به خاطر دارا بودن بدنه فلزی ، طول عمر بالاتر و دور موتور بالاتری دارد ولی در نظر داشته باشید که  به خاطر فلزی بودن جنس پروانه صدای بیشتری را تولید می کند و ظاهر هواکش های فلزی خانگی دمنده نسبت به بقیه سری ها جذابیت کمتری دارد. بر خلاف سری لوکس و اتولوکس این هواکش دارای دمپر (دریچه) نیست.

اگر قدرت مکش تنها برای شما مهم است و می خواهید یک هواکش قدرتمند و با طول عمر بالا داشته باشید سری فلزی دمنده برای شما مناسب است. علاوه بر کمپانی دمنده ، هواکش های پارس خزر، بهداد الکتریک برند های دیگر اقتصادی با کیفیت ایرانی هستند.

هواکش مناسب نصب بر روی شیشه ; سری اتولوکس

هواکش سری اتولوکس با طراحی بهینه شده برای نصب روی پنجره و شیشه برای تهویه اتاق، آشپزخانه استفاده میگردد. این هواکش دارای دمپر اتوماتیکه که پس از زدن کلید هواکش ، دمپر ها با جریان هوا باز می شود.

مزیتی این که هواکش نسبت به دیگر هواکش ها دارد ظاهر زیبا و جذاب ، صدای کمتر به دلیل نصب شدن پروانه پلاستیکی است. صدای کمتر ، قدرت موتور بالا در کنار زیبایی  که دارد مورد علاقه مصرف کنندگان ایرانی قرار گرفته است.هواکش خانگی دمنده سری اتولوکس

هواکش سری اتولوکس دمنده در سایز های 15 سانت , 20 سانت , 25 سانت و 30 سانت تولید می شود. و به ترتیب با قدرت هوادهی  300 متر معکب و 420 متر مکعب , 720 متر معکب و 800 متر مکعب را دارا هستند. به طوری که اگر شما هواکش سایز 25 سانت اتولوکس را در یک آشپزخانه 20 متری نصب کنید در طول ساعت هوای آشپزخانه 21 مرتبه تهویه خواهد شد

هواکش مناسب نصب بر روی شیشه ; هواکش خانگی با دمپر دستی مدل لوکس

بر خلاف هواکش اتولوکس و هایلوکس ، هواکش خانگی سری لوکس دمنده دارای دمپر دستی است که برای باز شدن دریچه ها باید نخ متصل به دمپر را بکشید تا باز شود. این می تواند کمی دردسر افرین نسبت به مدل های دیگر با دمپر اتوماتیک باشد زیرا نخ دمپر بعد از استفاده های متعدد ممکن است عمل نکند و خراب شود.هواکش خانگی دمنده با دمپر و کلید دستی سری لوکس

در آشپزخانه ها به خاطر گرمای موجود ناشی از پخت غذا و بوهای ایجاد شده وجود یک هواکش قدرتمند ضروری است. دریچه های هواکش مدل لوکس از ورود چربی به پروانه ها جلوگیری می کند در نتیجه طول عمر بالاتری را تجربه خواهید کرد.

این سری همانند اتولوکس دارای سایز بندی 15 , 20 , 25 , 30 سانتی متر می باشد. هواکش سی سانت مدل لوکس با دبی 1000 متر معکب پر قدرتمند ترین مکش را دارد و در کنار آن هواکش لوکس سایز 15 سانتی متر با ظرفیت تخلیه 210 متر کمترین قدرت مکش را دارا می باشد.

هواکش خانگی دمنده سری لوکس


خرید آنی محصول از مبنافن

هواکش های ضد آب (IP45) ساخت ایران – برند های با کیفیت و مقرون به صرفه

در کنار نوسانات شدید دلار هواکش های خارجی با افزایش قیمت بسیار شدیدی مواجه شدند. اما در کنار این هواکش های خانگی ضد آب ساخت داخل نیز تقریبا کیفیت هم ترازی دارند. برند بهداد الکتریک در بازار ایران شناخته شده ترین هواکش خانگی ضد آب است.

اگر محل نصب هواکش در نزدیکی منبع آب مانند دوش حمام است ، بهتر است از سری های هواکش خانگی ضد آب استفاده کنید. هواکش آکسی لاین IP45 دمنده نیز کیفیت مناسبی را دارد اما به دلایل متعددی دیگر تولید نمی شود. بنابراین هواکش خانگی ضد آب بهداد الکتریک تنها هواکش موجود در بازار ایران است.

بهترین هواکش بر اساس درجه حفاظت در برابر آب (IP45); هواکش ضد آب بهداد الکتریکهواکش خانگی ضد آب بهداد الکتریک

هواکش ضد آب با درجه حفاظت IP45 بهداد الکتریک مناسب نصب در اماکنی که رطوبت زیاد است می باشد. این هواکش در برابر آب، گرد و غبار و رطوبت مقاوم است و با خیال راحت از این هواکش در محیط های بارانی، استخر ها ، سرویس های بهداشتی و حمام  استفاده کنید.

این هواکش برای نصب در داخل لوله طراحی شده است که می توانید از آن برای نصب در پنجره استفاده کنید. به خاطر ضد آب بودن هواکش بهداد الکتریک دیگر نیاز نیست تا در هنگام تمیز کردن هواکش نگران برق گرفتگی باشید. رنگ سفید بدنه این هواکش و دو پنله بودن آن ظاهر مناسبی را دارد.

بهترین سازنده های هواکش های لوکس خارجی

هواکش های وورتیس Vortice ایتالیا , بلابرگ bluberg , اس ان پی s&p اسپانیا برند های شناخته شده و گران قیمت هستند. ظرافت کار، موتور قوی تر، قدرت مکش بالاتر، رنگبندی جذاب همگی از مزیت های هواکش های خارجی هستند.هواکش vortice , s&p , kdk اکثر هواکش های خارجی دارای گارانتی 5 سال تا 8 سال هستند که این نشان از طول عمر و اطمینان بالا این هواکش ها می دهد. اما امروزه با توجه به افزایش بهای دلار این مدل از هواکش ها کمیاب شده اند. معمولا این هواکش ها را در هتل های لوکس نصب می کنند.

بهترین هواکش بی صدا خانگی

عوامل متعددی مانند فلزی بودن پروانه ها، دور موتور بالا ، قدرت مکش بیشتر باعث می شود که صدای هواکش افزایش یابد. این هواکش با توجه به اینکه در محیط های اداری و مسکونی مورد استفاده قرار میگیرد ، بی صدا و کم صدا بودن آن اهمیت زیادی دارد.

هواکش KDK اصل ژاپن با طراحی حرفه ای ، صدای حاصل از پروانه ها و موتور را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است به طوری که هواکش های برند KDK را با بی صدا بودن آن می شناسند.

البته باید مراقب برند های تقلبی در بازار باشید که با نام هایی مانند ( مبدا برند ژاپن و یا کالا های مشابه) سعی در فروش هواکش های قلابی و  بی کیفیت دارند. هواکش KDK اصل ژاپن بی صداترین هواکش موجود در بازار ایران است.

بعد از آن هواکش های خانگی S&P اسپانیا مورد توجه مشتریان قرار گرفته است. طراحی زیباتر، خوش رنگ ولعاب تر و همچنین بی صدا است.

خرید فن سوپر سایلنت شرکت آلپ و سارگاتی (ایرسافت)

تهویه های خانگس 10 لوله سارگاتی نقره ای فن سارگاتی PLB-10 مشکی فن تهویه سارگاتی لوله 10 مناسب برای سرویس ، حمام ، دستشویی و ..

هواکش های 10 لوله شرکت ایرسافت و آلپ کاملا بی صدا بوده و با توان و مکش بیشتری نسبت به مدل های دمنده تولید می گردد. این هواکش ها در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود.

بهترین هواکش بر اساس خدمات پس از فروش و گارانتی

شرکت دمنده در حال حاضر بهترین خدمات پس از فروش را در بازار ایران ارائه می دهد. فن های خانگی و صنعتی دمنده دارای 18 ماه گارانتی تعمیر است که می توانید در صورت خرابی هواکش آن را به مرکز خدمات شرکت دمنده در شهر خودتان ببرید تا تعمیر شود.

مزایای خرید هواکش های خانگی دمنده از مبنافن

امروزه جنس های قلابی و متفرقه در بازار هواکش افزایش یافته است  مبنافن نمایندگی رسمی دمنده در کرج هواکش های دمنده را با قیمت ارزان ارائه می دهد. علاوه بر این برای بهره بردن از خدمات پس از فروش هواکش های دمنده باید آن را حتما از یک نمایندگی تهیه کرده باشید.

سروش ترابی