فن انتقال مواد یا همان فن موادکش چیست؟

موادکش

فن انتقال مواد یا همان فن موادکش چیست؟

این گروه از فن ها بیشتر جهت تخلیه، جابجائی و انتقال مواد و ذرات از قبیل پوشال چوب، الیاف نساجی، یونولیت، سبوس گندم و جو، گرد و غبار ناشی از برشکاری ام دی اف، پرداختکاری فایبرگلاس و… بکار می رود و عمدتا قابلیت و راندمان آن‏ها با دور نامی 2800 دور در دقیقه پروانه (ایمپلرفن) شرایط مطلوب تری دارند.

ممکن است این نوع فن ها در بازار با اسامی اگزوزفن انتقال مواد، فن رادیال جابجائی مواد، فن گریز از مرکز انتقال مواد، حلزونی انتقال مواد، فن سانتریفوژ پاروئی، فن رادیال مدل پروانه دیسکی، فن سانتریفوژ با پروانه مدل چمپیون، فن مکنده پرداختکاری نیز نامیده شوند.

مشخصات فن های موادکش

– مشخصات فیزیکی مواد
– ماکسیمم سایز حجمی و وزنی موجود در مواد
– حداکثر ظرفیت جابجائی مواد موجود در هوا
– مدت زمان کارکرد در ۲۴ ساعت
– محاسبه افت فشار در کانال انتقال مواد

چرا از فن موادکش استفاده کنیم؟

از جمله محسنات این نوع از فن ها که از دیگر فن های سانتریفوژ متمایز می نماید انتقال سریع مواد و ذرات به صورت مکش و دهش در کمترین زمان و بیشترین ظرفیت طبق طراحی و محاسبات شرکت فن آوران هوا تجهیز می باشد. نحوه ساخت و انتقال نیرو: ساخت این نوع فن سانتریفوژ انتقال مواد با توجه به نوع کاربری و درخواست مصرف کننده از متریال های سخت و مقاوم مانند استیل st37-st52-ck45 با انتقال نیرو به صورت کوپل مستقیم، تسمه پولی یا فولی تسمه و نهایتا به طریق کوپلینگی امکان پذیر می ‏باشد.

جنس بدنه ، پروانه و قطعات و مشخصات فنی  موادکش های سانتریفیوژ

مدل 1/2-1 اینچ و 2 اینچ , بدنه و پروانه تماما آلومینیومی و پایه ها چدن خاکستری -در مدل همان 2 اینچ – 2.5 اینچ و3 اینچ , بدنه, ورق روغنی 1.5 میل – پایه ها ورق سیاه 2.5 میل و پروانه تماما آلومینیومی  میباشد.

در نوع دیگر مدل 3 اینچ ,بدنه, ورق سیاه 2 میل -پایه, ورق سیاه 2.5 میل – پروانه , ورق سیاه 2 میل و توپی پروانه آلومینیومی میباشد.

از 3 اینچ به بالا تمام ورق های سیاه در ضخامت های 2 میل به بالا و توپی پروانه ها چدن خاکستری یا آهن میباشد.

پوشش رنگ :  به صورت معمولی روغنی میباشد که بنا به سفارش مشتری نیز(کوره ای -اپوکسی و…) تغییر میکند.

سایز دمنده ها:  از 1/2-1 اینچ تا 5 اینچ به صورت فلنچی و در موارد سفارشی بنا به سفارش میتواند بیشتر هم باشد (به صورت دایره و چهارگوش)

سرعت دمنده ها : اغلب 3000 دور در دقیقه میباشد. در دمنده ها زیاد به دبی توجه نمیشود و بیشتر فشار است که اهمیت دارد اما این بدان معنا نیست که اصلا مهم نباشد .

در دمنده ها این مجموعه از دبی m3/h  185 (مترمکعب در ساعت) تا m3/h1000 و از فشار pa300 تا pa 12000 متغیر است و قدرت موتور ها از kw0.25 (کیلووات) تاkw110 نیز متغیر میباشد.

نوع الکتروموتورهای به کار رفته در این محصولات : ژن چینی (با مارک های مختلف) الکتروژن ایرانی و بنا به سفارش مشتری از موتور های غربی دیگر میتوان استفاده کرد. در دمنده های فشار بالاتر، از پهنای فرم بسیار کم و قطر پروانه بسیار بالا با پروانه های فوروارد (foerward) و روبنددار استفاده میشود.

قطر پروانه ها : از cm20 تا cm100 متغیر است.

خرید فن موادکش یا همان سانترفیوژ فشار قوی انتقال موارد از مبنافن | مبنافن تولید کننده انواع سانتریفوژ و فن های تهویه پر فشار در البرز

هم اکنون می توانید انواع هواکش های پر فشار و هواکش های گریز از مرکز ( سانتریفیوژ را با قیمتی مناسب و اقتصادی از مبنافن نمایندگی رسمی شرکت دمنده و زیلابگ در کرج تهیه فرمایید. هواکش های موادکش بنا به درخواست و سفارش شما ساخته خواهند شد. از این بهترین هماهنگی و شخصی سازی را بر اساس فشار و طرح و مدل و  ابعاد و … را با فضای شما دارند.

سروش ترابی