راهنمای انتخاب سیستم تهویه و هواکش برای ماینر

راهنمای خرید ماینر

انتخاب سیستم تهویه و هواکش برای ماینر

یکی از مهمترین مواردی که پس از انتخاب سخت افزار، باکس و تجهیزات مرتبط  جهت استخراج بیت کوین  باید در نظر بگیرید ، راه اندازی سیستم تخلیه هوا برای حذف گرمای تولید شده توسط ماینر هاست. معمولا هر دستگاه ماینر حدود 200 CFM  حرارت تولید می کند

علاوه بر آن متراژ اتاق ، ورودی هوا ، دمای اتاق و موارد دیگر در سیستم تهویه هوای دستگاه ماینر تاثیر گذار است. انتخاب سیستم تخلیه هوا مناسب علاوه بر اطمینان خاطر از سلامت دستگاه های ماینر و جلوگیری از سوختن کارت گرافیک دستگاه ، کارایی و عملکرد آن را بهبود می یابد. خلاص شدن از شر گرمای تولید شده توسط دستگاه های Miner  برای سلامت مزرعه استخراج بیت کوین، ضروری است.

یکی از متداول ترین اشتباهاتی  که سبب از دست رفتن سرمایه و اختلال در روند استخراج ارز های دیجیتال می شود ،

نادیده گرفتن سیستم تهویه و یا اشتباهات محاسباتی در انتخاب هواکش ها

هوادهی و حذف گرمای اتاق است کنترل دمای اتاق ماینر در تابستان مطمئنا می تواند کمی دردسر ساز باشد. با این حال میتوان با روش هایی دمای اتاق را خنک نگه داشت تا به دستگاه های ماینینگ آسیب نرسد.

بهترین راه برای خنک نگه داشتن دستگاه ماینر چیست؟ راه اندازی سیستم تهویه هوای مناسب و خروجی و ورودی هوای کافی برای خنک نگه داشتن اتاق ماینر الزامی است. علاوه بر آن ، اهمیت یک مکان خشک و خنک برای قرارگیری باکس ماینر از ضروریات است.

جهت جریان هوای اتاق نیز باید طبق استاندارد پیاده سازی شود و فاصله گذاری صحیح فاصله هواکش ها با دستگاه های ماینر نیز از الزامات است. برای خنک نگه داشتن دمای اتاق به خصوص در تابستان می توان از کولر های گازی و کولر های آبی استفاده کرد. کولر های گازی به خاطر وجود سیستم تنظیم دمای ثابت با اطمینان خاطر بیشتری دمای هوا را خنک نگه می دارند.

اما از کولر گازی های اسپیلیت نمیتوان به عنوان ورودی هوا استفاده کرد. کولر های آبی علاوه بر خنک کنندگی ، هوادهی مناسبی را تامین می کند. بسته به تعداد دستگاه و متراژ اتاق ، کولر آبی می تواند هم نقش ورودی هوا و هم خنک کنندگی را ایفا کند. هواکش های سری ایلکا دمنده علاوه بر ورودی هوای مناسب ، صدای کمتری را تولید می کنند. جنس پروانه های هواکش دمنده سری ایلکا از (پلی آمید) است و همین باعث تولید نویز کمتر و مقاومت در برابر رطوبت هوا می باشد.

بسته به متراژ اتاق  و تعداد ماینر و میزان ورودی هوا ، از این هواکش هم میتوان به عنوان هوادهی  (دمنده) و خروجی هوا (مکنده) استفاده کرد. هواکش های سری ایلکا (Damande) در سایز ها و هوادهی های مختلف ارائه می شوند.

سروش ترابی