راهنمای جامع خرید هواکش سانتریفیوژ

سانترفیوژ صنعتی کارگاهی مبنافن

راهنمای جامع خرید هواکش سانتریفیوژ

در این مقاله قصد داریم  به یک سوال مهم و همیشگی اکثر کسب و کار ها جواب بدهیم :  چه هواکش سانتریفیوژی مناسب برای فضای کاری من است؟

ما قصد داریم تا در این مقاله آموزشی به طور گام به گام و با استفاده از پرسش و پاسخ به نتیجه برسیم که چه هواکش سانترفیوژی مناسب برای شماست

سوال اول : هواکش سانتریفیوژ را برای چه محیطی  نیاز دارید ؟ آیا شما رستوران دارید؟

کسب و کار شما در انتخاب  نوع سانتریفیوژ بسیار حائز اهمیت است زیرا تعیین می کند که شما دقیقا سانتریفیوژ را برای چه منظوری نیاز دارید و چه انتظاری از هواکش سانترفیوژ خود دارید. برای مثال در صورتی که برای کار های مثل رستوران و یا فست فود قصد خرید این تهویه سانترفیوژی را دارید. حتما باید در نظر داشته باشید که حتما باید دهنه کانال انتخابی شما بزرگ و طول کانال شما کوتاه باشد و همچنین اگر قصد دارید  سانترفیوژ را  در جای مرطوب نصب نمایید حتما توجه داشته باشید که هواکش سانترفیوژی شما از جنس گالوانیزه باشد تا دچار خوردگی و آسیب نشود.

سوال دوم : متراژ فضای و محیط شما چه قدر است؟ آیا به مکش هوای  موضعی  نیاز دارید؟ آیا فضای کافی برای نصب هواکش سانترفیوژ دارید؟

بله ، هواکش های سانتریفیوژ  قدرت مکش بسیار زیادی دارند از این رو می توانند هوای یک سالن بزرگ (سوله) را  در مدت زمان  کوتاهی تخیله نمایند. از این رو تمام فضا تحت تاثیر مکش هوای سانترفیوژ است و خنک می شود. اما در هواکشی موضعی سانترفیوژ شما قصد خارج کردن دود و آلودگی را با سرعت بسیار زیاد دارید به طور مثال خروج دود مواد شیمایی یا دود آتش و یا غذا  را دارید؛ باید برای این منظور  باید در زیر کانال و بر روی فضای کار خود هود نصب نمایید.

خیر ، اگر فضای زیادی  برای نصب هواکش سانترفیوژ ندارید و با کمبود فضا نصبی مواجه هستید  محصولات فن بین کانالی یا همان هواکش بین کانالی به شما توصیه می گردد. البته توجه داشته باشید که تهویه بین کانالی تحمل گرما  را ندارد و گرما و وجود گرما سبب می شود که این کالا آسیب ببیند البته برند های مثل زیلابگ که فن بین کانالی فلزی تولید می کنند این مشکل را ندارند اما با این حال خرید سانترفیوژ به شما توصیه می شود تا از هزینه های اضافی سرویس ، تعمیرات و کانال کشی های غیر اصولی پرهیز نمایید.

نمیدانم ،  در این صورت با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به سوال شما پاسخ دهند و از بین انواع سانترفیوژ ها گزینه مناسب شما را معرفی نمایند.

سوال سوم : متراژ هود باید چه قدر باشد؟

انتخاب بر اساس میزان  محیط کاری شما مثلا گریل یا همان اجاق برای رستوران ها  تعریف می شود که باید یک مقدار از میزان انتخاب شده گریل یا همان اجاق ( میز کاری ) بزرگتر باشد. و متراژ آن ارتباط مستقیمی با میزان کار شما دارد و بسته به انتخاب شما متراژ آن تغییر کرده و در نتیجه میزان هواکشی  سانترفیوژ شما نیز تغییر خواهد یافت.

سوال چهارم : آیا نیاز به مشورت با یک متخصص در خرید سانترفیوژ را دارید ؟

بله به شما توصیه می شود قبل از کانال کشی و خرید فن سانترفیوژ حتما با یک متخصص صحبت نمایید؛ ( متخصصین مبنافن آماده ارائه مشاوره فنی در خصوص خرید انواع سیستم های تهویه ، هواکش های خانگی و هواکش های صنعتی به شما عزیزان هستند.) همچنین توصیه می شود که قبل از صحبت با یک متخصص حتما این مقاله را مطالعه فرماید تا اطلاعات صحیحی را به توانید در اختیار  متخصص بگذارید.

 • دهانه کانال :  قطر کانال ، اندازه کانال خروجی هوا، دهانه کانال سانترفیوژ می تواند گرد یا مستطیل باشد؛ که هر چه قدر این دهانه بزرگتر باشد میزان خروجی هوای شما نیز بیشتر است. البته توجه داشته باشد که اندازه کانال نیز حائز اهمیت است و باید کانال شما و سانترفیوژ شما با یکدیگر تناسب داشته باشد در غیر این صورت ممکن است شما یک سانترفیوژ بسیار قوی و مناسب خریداری کرده باشید اما به دلیل نصب اشتباه خروجی لازمه را از سانترفیوز نگیرید.
 • طول کانال : به متراژ کانال کشی شما از ابتدای هود تا سانترفیوژ گفته می شود هر چه قدر این مسیر مستقیم و بدون زانو و یا تغییر مسیر باشد مقدار موثر تری هوا را می تواند منتقل نماید در نتیجه خروجی  هوای بهتری خواهید داشت. توجه داشته باشید که هر چه قدر زانو  به زاویه 90 درجه نزدیکتر باشد جا به جای هوا در کانال سخت تر خواهد بود.
 • انواع سانترفیوژ صنعتی :  سانترفیوژ ها انواع مختلفی دارند که هر یک مناسب برای کاری خاص هستند در انتهای مقاله نگاهی به آن ها خواهیم داشت.

سوال پنجم : آیا برق شما سه فاز  است ؟ مدل های تک فاز سانتریفیوژ چه تفاوتی با نسخه های سه فاز دارند؟

عموما تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما مسلما خرید هواکش سه فاز بهتر است زیرا توان خروجی بیشتر و قدرت مکش بیشتری نسبت به نسخه تکفاز دارد. شما می توانید با خرید یک اینورتر مناسب  علاوه بر اینکه کالا مد نظر خود را راه اندازی کنید می توانید دور و شدت عملکرد سانترفیوژ خود را هم با اینورتر تنظیم نمایید. ما توصیه می کنیم که نسخه سه فاز سانترفیوژ را به همراه یک اینورتر مناسب سفارش دهید تا بهترین خروجی را داشته باشید.

سوال ششم : آیا صدا دستگاه برای شما اهمیت دارد ؟

دستگاه های سانترفیوژ عموما پر سر و صدا هستند. از این رو معمولا برای این کالا از سایلنسر یا سایلنت باکس استفاده می کنند تا صدای دستگاه را کاهش دهند. سایلنسر ها و سایلنت باکس ها می توانند تا حد قابل توجه ای صدای سانترفیوژ ها را کاهش دهند. این محصولات به طور سفارشی بر اساس سانترفیوژ شما باید ساخته شوند.

سوال هفتم : سانتریفیوژ رو به آسمان نیاز دارید یا روبرو زن؟

دستگاه های سانترفیوژ طبق انتخاب شما می توانند رو به رو زن و یا بالا زن ( روبه آسمان) باشد. برای اینکه بهتر متوجه شوید هر یک را برای چه کاری انتخاب می کنند برای شما مثالی آورده ایم : فرض کنید که یک فست فودی دارید و در جنب فروشگاه شما یک همسایه دارید که کاملا به فروشگاه شما و بغل اجاق شما چسبیده است شما در اینجا نمی توانید سانترفیوژ روبرو زن قرار دهید درسته که مستقیم ترین راه برای خروجی هوای شما است اما همسایه می تواند از شما شکایت کند زیرا بو و دود اجاق شما کاملا در محیط فضای خانه ایشان پخش خواهد شد از این رو  شما یک سانترفیوژ رو به آسمان نصب می کنید تا بو و دود حاصل از پخت و پز خود را مستقیما به سوی آسمان شلیک کنید. این کار سبب میشه که دیگر مزاحم همسایه ها نباشید.

انواع سانتریفیوژ

 • سانترفیوژ دو طرفه
 • سانترفیوژ کوپل مستقیم
 • سانتریفیوژ پولی تسمه
 • سانتریفیوژ مستقیم جدید چرخشی با کاور
 • سانتریفیوژ پولی تسمه جدید چرخشی
 • سانتریفیوژ دبل
 • سانتریفیوژ فشار قوی
 • سانتریفیوژ موادکش مستقیم
 • سانتریفیوژ موادکش پولی تسمه
 • سانتریفیوژ پلاگ فن
 • سانتریفیوژ کانالی بدون پروانه

راهنمای خرید و سفارش سانتریفیوژ های برند مبنافن

سانترفیوژ های برند مبنافن دارای ضمانت نامه  و دارای خدمات پس از فروش مادام العمر هستند . شما می توانید سانترفیوژ های برند مبنافن را در ابعاد مختلف و با موتور های از قبیل ( های فن ، موتوژن و الکتروژن ) سفارش دهید و  بعد از یک هفته تحویل بگیرید فاصله یک هفته ای کوتاه ترین مدت زمان لازم برای ساخت و کالیبراسیون سانتریفیوژ است. همچنین مبنافن به عنوان نمایندگی رسمی دمنده و زیلابگ تامین کننده  سانترفیوژ های  این دو شرکت در کرج نیز است و خریداران محترم می توانند با خرید این کالا ها از گارانتی معتبر و خدمات پس ار فروش این دو شرکت بهره مند شوند. مبنافن نمایندگی دمنده در کرج

سروش ترابی