برترین برند پرده هوا در بازار ایران

برترین برند های پرده هوا در ایران

برترین برند پرده هوا در بازار ایران | چرا پرده هوا نصب نماییم؟

در اکثر مراکز صنعتی و بازرگانی، استفاده از دربهای ورودی برای رفت و آمد کارکنان و حمل و نقل کالا با مشکلاتی به لحاظ باز و بست بودن آنها به همراه داشته است.بعد از سال 1960 با افزایش بهای نفت ، موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی مورد توجه کشورهای غربی بخصوص ایالات متحده آمریکا قرار گرفت و بتدریج طراحی و ساخت دستگاههای پرده هوا تکمیل و در مراکز صنعتی بازرگانی و تجاری مورد استفاده قرار گرفت

دستگاه پرده هوا چیست؟؟

اساس کار دستگاه پرده هوا مکش هوا از محیط محل نصب و پرتاب آن از یک محیط خطی با سرعت زیاد میباشد.بطوری که که در دهانه ورودی یک پرده نامرئی از هوا،مابین دو فضای داخل و خارج ایجاد گردد.

aircurtain image002

اساس عملکرد دستگاه پرده هوا:

هوای خروجی از دستگاه پرده هوا به علت داشتن وزن و سرعت زیاد، دارای انرژی است و همچانکه مشاهده میگردد حاصل آن بصورت یک بردار نشان داده شده است. باد نیز بطور مشابه دارای انرژی است و در دهانه درب بصورت بردار مشخص شده است.حال برخورد این دو بردار نیز منجر به ایجاد بردار سوم میشود.

اگرقدرت دستگاه پرده هوا بیشتر از قدرت باد باشد، بردار سوم(جریان هوا) به طرف خارج تمایل پیدا میکند و برعکس.اگر قدرت باد باشد ، بردار سوم به طرف داخل بر میگردد. لذا دستگاههای پرده هوا باید به نحوی طراحی شوند که بتوانند در مقابل دهانه درب ورودی ایجاد تعادل نمایند.

aircurtain image004

کاربردهای پرده هوا :

به طور کلی کاربردهای پرده هوا برای محافظت در مقابل دربهای ورودی شامل سه حالت زیر است :

مهار باد (Wind Stopping)

پرده هوا برای جلوگیری از نفوذ بادهای طبیعی و با سرعت حدود 8 متر بر ثانیه طراحی میگردند.

aircurtain image006

ممانعت از ورود حشرات (Insect Control)

aircurtain image008

جداسازی دو محیط (Envirmental Separation)

aircurtain image010

دستگاه های پرده هوا با گرمایش (Heated Air Curtain):

دستگاه های پرده هوا می توانند مجهز به سیستم های گرمایش با کویلهای آب گرم، بخار و الکتریکی باشند. لازم به ذکر است که نباید از این دستگاه ها انتظار گرمایش برای فضاهای داخلی و سالن ها را داشت، ولی تا حدود 15 درجه سانتیگراد میتوانند اختلاف حرارت ایجاد کنند .

فشار منفی (Negative Pressure)

از هر لحاظ ساختمان هایی که هوای داخل آن ها بنا بر دلایلی خارج می شوند و برای هوای خارج شده جایگزین کمتری دارند، تحت فشار منفی قرار می گیرند. در صورتیکه درب و یا دریچه ها باز شوند، هوا با سرعت بیشتری وارد می شود و در جنین مواردی کارایی دستگاه پرده هوا کاهش می یابد. این مساله در بیشتر کارخانجات وجود دارد. برای ساماندهی این مشکل و ورود هوای جایگزینی می توان به وسیله نصب کردن یک شاتر دمپر ( Damper Shutter ) که به توری مجهز شده ( برای جلوگیری از ورود حشرات ) در سالن در بالاترین ارتفاع آن و نزدیک به دستگاه پرده هوا مشکل را بر طرف کرد .

aircurtain image012

هوای تازه از طریق این دمپر با هوای راکد در بالای سالن مخلوط شده و یک حالت تعادل در سالن بوجود میاید. بالطبع در چنین شرایطی کارآرایی دستگاه پرده هوا بیشتر خواهد بود.

نصب دستگاه های پرده هوا:

دستگاههای پرده هوا در اکثر مواقع به حالت افقی و در بالای سر دربها و در موارد خاص(پرتاب هوا از پایین به بالا) بطور معکوس نصب میگردد. در شرایطی که فضای برای نصب پرده هوا در بالای دربها وجود نداشته باشد، دستگاهها بطور عمودی و به سه حالت قابل نصب خواهد بود :

عمودی ساده:

در این حالت دستگاه بصورت عمودی و در یکی از دو طرف درب نصب میگردد و در نتیجه جریان هوا با سرعت در قسمتی از فضای داخل ادامه مییابد.

aircurtain image014
عمودی با جذب کننده انرژی:

در این حالت در طرف مقابل دستگاه پرده هوا، یک محفظه جذب کننده انرژی نصب می گردد تا سرعت زیاد هوای خروجی کاهش یابد.

aircurtain image016
عمودی با مکش و رانش:

در بعضی از سالنها که دهانه دربهای ورودی دارای طول عریضتری هستند، نصب دستگاه پرده هوا به صورت دو طرفه (رفت و برگشت) و مطابق شکل زیر توصیه میگردد:

aircurtain image016

با توجه به شکل فوق هر دستگاه پرده هوا دارای یک محافظ ورود هوا میباشد که دقیقا در مقابل دریچه خطی دستگاه پرده هوا ی مقابل قرار دارد . کارکرد این مدل ایجاد یک پرده هوا ی ضخیمتر در مقابل درب میباشد و سرعت هوای خروجی از این دستگاه در مقایسه با دستگاههایی که در بالای سر درب نصب میشوند کمتر خواهند بود. این مدل از پرده هوا نیز قابلیت مجهز شدن به کویلهای گرمایشی و فیلتر را دارند.

عمودی با مکش و رانش:

 1. جداسازی هوای گرم داخل ساختمانها از هوای سرد خارج و در نتیجه کاهش هزینه تولید گرمایش
 2. جداسازی هوای سرد داخل ساختمانها از هوای گرم خارج و در نتیجه کاهش هزینه تولید سرمایش
 3. جلوگیری از ورود حشرات و میکرو ارگانیزمها به داخل و در نتیجه تامین فضای بهداشتی مناسب
 4. جلوگیری از نفوذ گرد و خاک، دود و گازهای آلاینده به داخل
 5. جلوگیری از اتلاف حرارت در گرمخانه ها
 6. جلوگیری از اتلاف برودت در سرخانه ها و همچنین یخزدگی فضاهای داخلی آنها
  aircurtain image018 aircurtain image020
 7. به گردش در آوردن هوای گرم راکد مانده در بالای سالن ها و در نتیجه کاهش هزینه تولید گرمایش
  aircurtain image022
 8. با جذاسازی قسمت هایی از سالن به وسیله دستگاه پرده هوا ، انتشار هر نوع آلودگی ناشی از فرآیند تولید، گرد و غبار و مواد آلاینده را می توان تحت کنترل درآورد. در حقیقت دستگاه های پرده هوا مکمل هودها و سیستم های تخلیه هوای آلوده خواهند بود.
  aircurtain image022
 9. کارآرایی و راندمان کارکنان بهتر شده و باعث ارتقا کیفیت و کمیت تولید خواهد بود.
 10. اضافه بر تمام مزایای فوق دستگاه پرده هوا سبب ایجاد دبی در مقابل ورودی ها می گردد که دیده نمی شوند و بدون ایجاد مزاحمتی در رفت آمد کارکنان، باعث آسایش و راحتی آنان می گردد. ضمن آنکه جابجایی کالا نیز به سهولت انجام میگیرد. در جهان امروز پرده هوا با توجه به کارکردهای متنوع خود در صنعت به عنوان آخرین راه حل برای کنترل موارد اشاره شده پیشنهاد میگردد.

برترین برند پرده هوا در بازار ایران | مبنافن نمایندگی فراز کاویان-ایرجت و میتسویی

پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی بر اساس استاندارهای روز دنیا در مدل های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. معمولاً پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی در بالای درب ورودی مراکز اداری، تجاری و صنعتی نصب می شود که با توجه به عملکرد خاص خود مانع از ورود هوای آلودگی و حتی حشرات به داخل محیط می شود.

معرفی برند فراز کاویان

برند فراز کاویان بیش از 24 سال است که در عرصه تولید انواع پرده هوا فعالیت می کند و با وجود رقبای داخلی و خارجی زیاد در این عرصه همچنان یکی از برند های پرفروش می باشد. پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی در مدل های مختلفی تولید می شود که هر کدام از آن ها دارای عملکرد خاصی می باشد. امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری اغلب محیط ها به ویژه محیط های اداری و صنعتی که رفت و آمد زیاد می باشد از این دستگاه برای جلوگیری از هدر رفت انرژی و کاهش هزینه های خود استفاده می نمایند.

برند فراز کاویان موفق به کسب گواهی نامه های زیر شده است که نشان دهنده کیفیت و اصالت کالا می باشد:

 • CE اروپا
 • ISO 9001
 • OHSAS 18001

نحوه عملکرد پرده هوا فراز کاویان

پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی از لحاظ ظاهری در دو مدل افقی و ایستاده تولید می شود که مدل افقی آن کاملاً مشابه با اسپلیت می باشد و مدل ایستاده آن در دو طرف درب ورودی نصب می شود. حال پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی همان‌طور که از نام آن پیدا است مانند پرده ای نامرئی مانع از ورود آلودگی و ذرات گرد و غبار می شود همچنین مانع از هدر رفت انرژی گرمایی داخل محیط به بیرون می شود.

زمانی که درب ساختمان باز می شود هوای بیرون با فشار زیادی وارد محیط می شود حال در این زمان پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی با فن بسیار قوی هوایی را به داخل خود مکش می کند و بعد از مکش هوا به داخل پرده و تمام آلودگی های آن جذب شده سپس بعد از تصفیه کامل وارد محیط می شود. پرده هوا علاوه بر اینکه مانع از ورود هوای بیرون به داخل محیط می شود عملکرد عکس نیز دارد به این صورت که هوای داخل محیط نیز به بیرون نمی رود.

مزیت های استفاده از پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی

استفاده از پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی دارای مزیت های بسیار خاصی است که در ادامه این مطلب به اختصار به توضیح ویژگی های اصلی آن می پردازیم.

قابلیت تصفیه هوا

پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی بعد از مکش هوای بیرون به درون خود با از انجام عمل فیلتراسیون هوا را کاملاً تمیز کرده و بدون هیچ گونه آلودگی وارد محیط می کند.

قابلیت حفظ انرژی گرمایی محیط

لازم به ذکر است که بین دمای محیط و بیرون اختلاف وجود دارد و هر زمان که درب ورودی باز می شود مقداری هوای گرم از داخل محیط به بیرون رفته و هوای سرد بیرون وارد محیط می شود. پرده هوا مانند سدی عمل کرده و مانع از ورود هوای سرد به داخل محیط می شود که در این صورت گرمای محیط حفظ می شود، در ثانی مانع از خروج هوای گرم محیط به بیرون می شود. انجام این فرایند توسط پرده هوای کاویان مانع از هدر رفت انرژی و کاهش هزینه ها و صرفه جوی در مصرف انرژی می شود.

صرفه جویی در مصرف انرژی

زمانی که پرده هوای مانع هدر رفت انرژی گرمایی موجود در محیط به بیرون می شود این موضوع علاوه بر تأثیر زیادی که در هزینه های شما دارد. باعث صرفه جوی در مصرف انرژی شده که این موضوع کمک زیادی به محیط زیست می کند.

استفاده از پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی مزیت های دیگری نیز دارد که به شرح زیر است:

 • تولید در مدل ها و ظرفیت های مختلف
 • تولید بر اساس استاندارد های روز دنیا
 • قابل‌استفاده در محیط اداری، مسکونی و صنعتی
 • دارای المنت ها یا کویل های آب گرم برای افزایش دمای محیط
 • دارای قابلیت دو کاره تصفیه و تامین هوای گرم
 • تولید در نوع ها و اندازه های مختلف متناسب با محل شدت باد و ارتفاع محیط

مدل های مختلف پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی

پرده هوای کاویان در مدل های زیر تولید می شود که هر کدام از آن ها دارای عملکرد و کارکرد خاصی می باشد برای آشنایی بیشتر با مدل های مختلف پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی می توانید مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

پرده هوای اداری و تجاری طرح جدید

 • تولید در شش سایز 90-100-120-150-180-200 سانتی متر طول
 • مجهز به ریموت کنترل
 • قابلیت تنظیم با تیغه AIR FOIL
 • مناسب جهت ورودی درب ساختمان اداری – تجاری، رستوران و بیمارستان
 • مکمل کلیه ی درب ها
 • قابلیت راه اندازی بصورت دور پیوسته با سفارش مشتری
 • قابلیت راه اندازی بصورت اتوماتیک، هماهنگ با باز و بسته شدن درب

پرده هوای باد گرم

 • تولید در پنج سایز 100-120-150-180-200 سانتی متر طول
 • قابلیت تنظیم با تیغه AIR FOIL
 • مکمل کلیه ی درب ها اعم از لولایی، برقی، کرکره ای
 • مجهز به کویل آب گرم و تامین هوای گرم علاوه بر تصفیه آن
 • مجهز به المنت برقی سه فاز
 • قابلیت ساخت طبق سفارش خریدار و متناسب با دکوراسیون داخلی

پرده هوای صنعتی

 • الکتروموتور با مشخصات فنی CLASS F – IP55
 • تولید در دو سایز 70-120 سانتی متر طول
 • قابلیت مجهز شدن به کویل آب گرم (HW) و هیتر برقی سه فاز (EC)
 • قابلیت مجهز شدن به مشعل حرارتی گازسوز (پرده هوای گرم گازسوز صنعتی)
 • مدل WSH و SEP مجهز به تابلو برق دور متغیر جهت تنظیم سرعت هوای خروجی بر اساس شرایط محیطی
 • مناسب جهت درب‌های مرتفع باقدرت بسیار بالا
 • قابلیت راه اندازی بصورت اتوماتیک، هماهنگ با باز و بسته شدن درب
 • مکمل کلیه ی درب‌ها اعم از برقی، اتوماتیک، لولایی و کرکره ای
 • قابلیت تنظیم با تیغه AIR FOIL

پرده هوای استیل

 •  تولید در شش سایز 90-100-120-150-180-200 سانتی متر طول
 • مجهز به ریموت کنترل
 • قابل تنظیم با تیغهٔ AIR FOIL
 • بدنه تمام استیل SS304
 • مناسب برای ورودی های اتاق عمل – اتاق تمیز – آشپزخانه – سردخانه ها

پرده هوای هوشمند

این مدل پرده هوای هوشمند دارای کویل های آب گرم حرارتی می باشد که علاوه بر تصفیه هوای ورودی دمای آن را نیز بالا می برد و دیگر ویژگی های پرده هوا هوشمند موارد زیر می باشد:

 • مجهز به پنل PLC تمام هوشمند مجهز به کنترل دور، سنسور اختلاف دما، سوئیچ اتوماتیک و مدار فرمان
 • مجهز به ریموت کنترل
 • قابل تنظیم با تیغه ی AIR FOIL
 • تولید در سه سایز 150-200-250 سانتی متر طول
 • بدنه تمام استیل
 • مکمل کلیه درب ها اعم از برقی، اتوماتیک، لولایی و کرکره ای

پرده هوای گرم سوز صنعتی

پرده هوای گرم سوز صنعتی دارای ویژگی های انحصاری زیر است:

 • سه فاز 380V
 • تولید در سه سایز 360-480-600 سانتی متر طول
 • مجهز به تابلوی برق دور متغیر (INVERTER) جهت تنظیم سرعت هوای خروجی بر اساس شرایط محیطی
 • مجهز به تابلوی حفاظت برق سه فاز
 • ایجاد پرده هوای گرم بدون نیاز به موتورخانه
 • مصرف بهینه گاز به دلیل عدم تلفات حرارت از سیال واسطه
 • مناسب جهت درب های مرتفع با قدرت بسیار بالا
 • قابلیت تنظیم با تیغه AIR FOIL
 • نیاز به کلاف فلزی در هنگام نصب
 • مکمل کلیه درب ها اعم از برقی، اتوماتیک، لولایی و کرکره ای

این مدل از پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی همان طور که از نام آن پیدا است در سردخانه‌های سیار که در پشت کامیون ها حمل بار مواد غذایی استفاده می شود که ویژگی های انحصاری آن به شرح زیر است:

 • تکفاز DC – 24V
 • تولید در دو سایز 80 و 100 سانتی متر طول
 • قابلیت تنظیم با تیغه AIR FOIL
 • جلوگیری از تبادل انرژی، ورود حشرات و گرد و غبار
 • بدنه تمام استیل SS304
 • مناسب جهت نصب تمامی سردخانه های متحرک – کامیون – وانت – کامیونت – اتوبوس – و تمام وسایل نقلیه دارای برق 24 ولت

نکات مهم هنگام استفاده از پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی

در هنگام استفاده از مدل های مختلف پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی در ابتدا سعی کنید با توجه به نوع کاربری محیط خود نسبت به انتخاب مدل مناسب اقدام نمایید. همان‌طور که مشاهده نمودید برند فراز کاویان در مدل های مختلفی تولید می شود که هر کدام از آن ها برای کاربری خاصی مود استفاده قرار می‌گیرد.

پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی معمولاً در درب ورودی نصب می شود حال باید توجه داشته باشد که در صورت نصب آن در بالای درب از قرار دادن هرگونه تابلو یا اشیای دیگر جدا خودداری نمایید. با انجام این کار در صورت بروز هرگونه حادثه از به وجود آمدن خطرات احتمالی جلوگیری می کنید.

لازم است دستگاه در حالت عادی هر سه ماه یک بار تمیز شده و در مواقعی که آلودگی هوا زیاد است حداقل هر دو هفته یک بار آن را تمیز نمایید. در صورت عدم تمیز کردن پرده هوا آلودگی بر روی موتور آن انباشته شده و بعد از مدتی علاوه بر کاهش میزان کارایی دستگاه باعث سوختن موتور نیز می شود.

خرید پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی | مبنافن نمایندگی فروش پرده هوا در کرج

شرکت مبنافن به عرضه انواع پرده هوای فراز کاویان و پرده هوای میتسویی می پردازد، حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصان شرکت مبنافن تماس حاصل فرمایید و نسبت به خرید مدل های مختلف پرده هوا فراز کاویان اقدام نمایید.

 

سروش ترابی