کاتالوگ محصولات دمنده

برند ایرانی دمنده از سال 1346 شروع به فعالیت کرده است. دمنده با گذشت حدود 50 سال یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه تولید انواع هواکش صنعتی، خانگی، آکسیال، بین کانالی و … است. تمامی محصولات دمنده توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی مورد تایید بوده و در کنار آن رضایت مشتری را به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب با خود به همراه دارد. محصولات دمنده براساس نیاز بازار داخلی و صادرات، در پیشرفته ترین مراکز تحقیق و توسعه توسط کارشناسان زبده با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و بومی سازی آن، تست و تولید می شوند. هدف این شرکت حفظ کیفیت محصولات در کنار ارتقاء آن در تمامی مراحل تولید و همگام سازی طراحی محصولات با تکنولوژی جدید و مطابق استانداردهای بین المللی براساس نوع آب و هوایی است.

هواکش چیست؟

هواکش در واقع وسیله ای است که برای جابه جایی و انتقال هوا یا آلودگی مورد استفاده قرار می گیرد. البته در برخی موارد از هواکش برای جابه جایی مواد هم استفاده می شود، موادی مانند گرانول در صنعت. هواکش ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

هواکش سانتریفیوژ

سانتریفیوژ یا گریز از مرکز

هوا را از مرکز گرفته و به صورتی گردشی از کناره ها خارج می کند. این نوع ازهواکش ها به دو دسته تقسیم می شوند:

هواکش سانتریفیوژ با پروانه بک وارد : در این مدل از فن ها پشت پروانه با هوا در گیر می شود در نتیجه فشار بالاتر بوده و هوادهی کم است.

هواکش سانتریفیوژ با پروانه فوروارد : هوا در این مدل از تهویه ها با روی پروانه درگیر شده و هوادهی بالا بوده و فشار پایین است.

کاربرد؛ در مکان هایی که نیاز به فشار مثبت یا منفی در دهانه ورودی و یا خروجی دارید، کاربرد دارد که البته باید به افت فشار در کانال ها و طول مسیرغلبه کند.

آکسیال یا محوری

انتقال هوا در این نوع از هواکش ها به صورت خطی است، به اینصورت که هوا را از پشت فن گرفته و به سمت جلو هدایت می کند. این نوع هواکش ها در مکان هایی که به فشار نیاز ندارید و انرژی مصرفی را صرف ایجاد فشار نمی کنید، کاربرد دارد.

این نوع از فن ها از نظر نحوه نصب به دو دسته تقسیم می شوند:

دیواری

کانالی

هواکش آکسیال

افتخارات و ویژگی های شرکت محصولات دمنده

تندیس کیفیت در چهارمین جشنواره تجلیل از تلاشگران کیفیت

تندیس پنجمین همایش برترین برج سازان ایران

 نشان برتر تجاری استان تهران

نشان کیفیت در چهرمین جشنواره تجلیل از تلاشگران کیفیت

 لوح تقدیر چهارمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت

نمایشگاه صنعت تاسیسات 1392

تفاوت هواکش دمنده و هواکش مکنده

تفاوت این فن ها در مدل آکسیال، هواکش های مکنده از قسمت پروانه هوا را گرفته و به سمت موتور هدایت می کند و در نوع دمنده، هوا را از قسمت موتور گرفته و به سمت جلو پرتاب می کند و در مدل سانتریفیوژ، زمانی که از این نوع هواکش ها به صورت مکنده استفاده می کنید، حجم هوا و فشار مکش در دهانه ورودی برای شما مهم است و در مواردی که به عنوان دمنده استفاده می کنید، حجم هوا و فشار بنه به انتخاب خودتان در دهانه خروجی مهم است.

هواکش آکسیال خانگی

این نوع هواکش ها همانطور که از نامشان پیداست مناسب منازل مسکونی و اماکن اداری هستند، زیرا دارای صدای پایینی بوده در نتیجه دور کمتری دارند. برخی از محصولات دمنده دمپر دار هستند، دمپر برخی مدل ها اتوماتیک بازو بسته می شود و برخی دیگر به صورت دستی بوده و بایک نخ بازو بسته می شوند. مزیتی که هواکش های دمپردار دارند این است که دمپر از ورود هواکش آلوده و حشرات به داخل خانه در زمان خاموشی هواکش، جلوگیری می کند. جنس هواکش های این دسته پلاستیکی و فلزی است که از مدل های فلزی و دور بالا (قدرت موتور زیادی دارند) می شود برای مکان هایی نظیر مغازه و فروشگاههای فضای کوچک با تهویه پاک استفاده نمود. نکته اینکه از این هواکش ها برای مکان هایی با هوای چرب استفاده نکنید، زیرا چربی باعث کاهش عمر و دوام فن می شود.

هواکش خانگی مدل توربو

هواکش توربو محصولات دمنده
هواکش توربو دمنده

یکی از ارزان ترین هواکش های موجود د ربازار است که استاندارد ایران را دارد. حجم هواده یتقریبا متوسطی دارد. IP این مدل فن دمنده پایین بوده و استاندارد ایران را در حال حاضر ندارد و باقیمت مناسب قابل تهیه است.

ابعاد هواکش توربو دمنده
اندازه ابعاد هواکش توربو دمنده

هواکش خانگی مدل هایلوکس

هواکش هایلوکس دمنده
هواکش هایلوکس دمنده

در بدنه هواکش هایلوکس از متریال مرغوبی استفاده شده است. ویژگی اصلی این هواکش دمنده این است که دارای دمپر حرارتی بوده که بعد از 10 تا 15 ثانیه بعد از روشن شدن، دمپر باز شده و هوادهی شروع می شود و زمانی که آن را خاموش می کنید 20 تا 30 ثانیه زمان لازم دارد تا دمپر بسته شود. هایلوکس در مقایسه با مدل های مشابهی که با مگنت بازو بسته می شوند، طول عمر بیشتری دارد.

ابعاد هواکش هایلوکس دمنده
اندازه ابعاد هواکش هایلوکس دمنده

هواکش خانگی مدل لوکس

هواکش لوکس دمنده
هواکش لوکس دمنده

هواکش لوکس نوعی هواکش دیواری بوده، قسمتی که درون دیوار نصب می شود باید برش مقعر داشته باشد. اکثرا دمپر دار هستند و به دو صورت دستی (نخی که آویزان است را کشیده تا بازوبسته شود و همزمان این کلید در نقش خاموش و روشن کردن هواکش است) و مدل بادی که با کمک کلید دستی همزمان با روشن شدن دستگاه، دمپر این مدل از محصولات دمنده اتومات روشن می شود که اصطکاک دارد.

ابعاد هواکش لوکس دمنده
سایز ابعاد هواکش لوکس دمنده

هواکش خانگی مدل اتولوکس

هواکش اتولوکس دمنده
هواکش اتولوکس دمنده

ویژگی مهم اتولوکس، صدای کم هواکش است که به دلیل اتصال موتور به بدنه پلاستیکی است. ساخت این مدل هواکش دمنده با کمک تزریق پلاستیک است. اتولوکس به اتصال ارت مجهز بوده و موتور نصب شده روی اتولوکس در کلاس B قرار دارد. این هواکش دمنده مجهز به دمپر اتوماتیک است که با روشن شدن هوا و با کمک جریان هوا باز می شود. این فن برای تهویه هوای اتاق و آشپزخانه بزرگ و متوسط طراحی شده است. برای نصب روی پنجره و تخلیه آزاد استفاده شود.

ابعاد هواکش اتولوکس دمنده
اندازه ابعاد هواکش اتولوکس دمنده

هواکش فلزی خانگی

هواکش فلزی خانگی دمنده
هواکش فلزی خانگی دمنده

همان طور که از نامش پیداست، متریال استفاده شده در هواکش فلزی خانگی آهن و آلومینیوم است و در مکان های اداری و جاهایی که برای جابه جایی هوا نیاز به دمپر نیست استفاده می شود. همچنین می توان از این مدل فن برای آشپزخانه های صنعتی که گرما زیاد است، استفاده کرد. نسبت به هواکش های لوکس دمنده طول عمر بیشتری دارند. این هواکش تکفاز بوده و به سیم ارت متصل است. موتور به کار رفته در این هواکش در کلاس B قرار دارد.

ابعاد هواکش فلزی خانگی دمنده
اندازه ابعاد هواکش فلزی خانگی دمنده

هواکش آکسیال صنعتی

این دسته از محصولات دمنده دارای کیفیتی بالاتر و عمر طولانی تری بوده و کاربردهای صنعتی دارند. هواکش های اکسیال صنعتی حجم هوادهی بیشتری دارند و البته شامل مدل هایی هستند که پرطرفدارترند. جنس بدنه هواکش های این دسته فلز است. فن های موجود در این دسته انتخاب مناسبی برای کارگاهها، آشپزخانه های صنعتی و فضاهای بزرگ تر هستند.

هواکش صنعتی سبک فلزی

هواکش صنعتی سبک فلزی دمنده
هواکش صنعتی سبک فلزی دمنده

متریال استفاده شده در بدنه و پروانه این محصول از آهن بوده ولی با یک لایه رنگ پوشش داده شده تا در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد. موتور استفاده شده در این مدل از محصولات دمنده در دو نوع تکفاز و سه فاز ارائه می شود که از نوع سه فاز می توان برای کنترل دور با اینورتر استفاده کرد. کلاس موتور B است. مناسب فضاهای متوسط تا بزرگ طراحی شده است.

ابعاد هواکش صنعتی سبک فلزی دمنده
اندازه ابعاد هواکش صنعتی سبک فلزی دمنده

هواکش صنعتی سنگین فلزی

هواکش صنعتی سنگین فلزی دمنده
هواکش صنعتی سنگین فلزی دمنده

مواد بکار برده برای هواکش سنگین فلزی از آهن است ولی با رنگ پوشش داده شده در مقابل زنگ زدگی مقاوم شده است. درجه حفاظتی این محصول IP44 بوده و موتور در دو نوع تکفاز و سه فاز و به صورت چهار قطب و شش قطب عرضه می شود که از نوع سه فاز آن برای کنترل دور با اینورتر می توان استفاده کرد. مناسب فضاهای متوسط تا بزرگ مانند کارگاهها، فروشگاهها، فضاهای صنعتی، گلخانه ها، رستوارن و پارکینگ ها هستند. کلاس موتور B بوده و مناسب فضاهایی تا دمای 40 درجه سانتیگراد است.

ابعاد هواکش صنعتی سنگین فلزی دمنده
اندازه ابعاد هواکش صنعتی سنگین فلزی دمنده

هواکش ایلکا پروانه پلاستیکی

هواکش صنعتی ایلکا دمنده
هواکش صنعتی ایلکا دمنده

هواکش صنعتی ایلکا پروانه پلاستیکی برای تهویه صنعتی و تجاری مناسب است زیرا دبی این سری محصولات دمنده بین 1400 تا 16500 مترمکعب برساعت است. آی پی موتور ایلکا IP54 است. ایلکا را می توان به دو صورت تکفاز و سه فاز عرضه کرد و براساس تکفاز و سه فاز بودن آن به صورت چهار قطبی ارائه می شود.  موتور هواکش در کلاس B قرار دارد. مناسب مکان های متوسط تا بزرگی همچون فضاهای صنعتی، کارگاهها، رستوران ها، پارکینگ ها، مزارع صنعتی، گلخانه ها و انبارهای صنعتی است. از نوع سه فاز می توانید برای کنترل دور با استفاده از اینورتر استفاده نمود. جنس بدنه از آهن بوده ولی پروانه ها از پلی آمید است البته تنه آهنی با کمک یک لایه رنگ در برابر زنگ زدگی مقاوم شده اند.

ابعاد هواکش صنعتی ایلکا دمنده
اندازه ابعاد هواکش صنعتی ایلکا دمنده

هواکش ایلکا هفت پر فلزی (قابدار)

هواکش ایلکا هفت پر فلزی دمنده
هواکش ایلکا هفت پر فلزی دمنده

این سری از محصولات دمنده مناسب فضاهایی با تهویه مطبوع، فضاهای صنعتی، رستوران، پارکینگ و انبارهای صنعتی است. دبی این محصولات بین 1500 تا 17200 مترمکعب برساعت است که آن ها را برای فضای متوسط و بزرگ مناسب کرده است. هواکش ایلکا هفت پرفلزی قابدار به دو صورت تک فاز و سه فاز در دو حالت چهار قطب و شش قطب عرضه می شود. IP54 و کلاس موتور B است. قابلیت ارائه به دو صورت دمنده و معکوس را دارد. جنس بدنه و پروانه آهنی بوده و باکمک رنگ خاصیت ضدزنگ زدگی دارد.

نمودار هواکش ایلکا هفت پر فلزی دمنده

هواکش 80 سانت ایلکا هفت پرفلزی
VIK-80Z6T

نمودار هواکش 80 سانت ایلکا هفت پر فلزی دمنده

هواکش ایلکا هفت پر فلزی (بدون قاب)

هواکش ایلکا هفت پر فلزی بدون قاب دمنده
هواکش ایلکا هفت پر فلزی بدون قاب دمنده

این سری از محصولات دمنده مناسب فضاهایی با تهویه مطبوع، فضاهای صنعتی، رستوران، پارکینگ و انبارهای صنعتی است. دبی این محصولات بین 1500 تا 17200 مترمکعب برساعت است که آن ها را برای فضای متوسط و بزرگ مناسب کرده است. هواکش ایلکا هفت پرفلزی بدون قاب به دو صورت تک فاز و سه فاز در دو حالت چهار قطب و شش قطب عرضه می شود. IP54 و کلاس موتور B است. قابلیت ارائه به دو صورت دمنده و دنده داررا دارد. جنس بدنه و پروانه ها آهنی بوده و باکمک رنگ خاصیت ضدزنگ زدگی دارد.

ابعاد هواکش ایلکا هفت پر فلزی بدون قاب دمنده

هواکش ایلکا هفت پر فلزی (معکوس)

هواکش هفت پر فلزی معکوس دمنده

این سری از محصولات دمنده مناسب فضاهایی با تهویه مطبوع، فضاهای صنعتی، رستوران، پارکینگ و انبارهای صنعتی است. دبی این محصولات بین 1500 تا 17200 مترمکعب برساعت با مقطع دایره ای شکل به اندازه 300 تا 800 میلیمتر است که آن ها را برای فضای متوسط و بزرگ مناسب کرده است. هواکش ایلکا هفت پرفلزی قابدار به دو صورت تک فاز و سه فاز در دو حالت چهار قطب و شش قطب عرضه می شود. IP54 و کلاس موتور B است. قابلیت ارائه به دو صورت دمنده و معکوس را دارد. جنس بدنه و پروانه آهنی بوده و باکمک رنگ خاصیت ضدزنگ زدگی دارد.

ابعاد هواکش هفت پر فلزی معکوس دمنده
سایز ابعاد هواکش هفت پر فلزی معکوس دمنده

هواکش آکسیال طرح آلمان

هواکش صنعتی آکسیال طرح آلمان
هواکش صنعتی آکسیال طرح آلمان

این سری از محصولات دمنده مناسب فضاهای کوچک تا متوسط مانند فضاهای صنعتی، رستوران و کارگاهها است. دبی این محصولات بین 750 تا 1500 مترمکعب برساعت با مقطع دایره ای شکل به اندازه 200 تا 300 میلیمتر است. هواکش آکسیال طرح آلمان به صورت تک فاز در دو حالت چهار قطب یا شش قطب عرضه می شود. مناسب فضاهایی با دمای تا 40 درجه سانتیگراد، IP54 و کلاس موتور B است. جنس بدنه و پروانه آهنی بوده و باکمک رنگ خاصیت ضدزنگ زدگی دارد.

ابعاد هواکش صنعتی آکسیال طرح آلمان
سایز ابعاد هواکش هفت پر فلزی معکوس دمنده

هواکش سانتریفیوژ

هواکش های سانتریفیوژ در دو مدل بکوارد و فوروارد عرضه می شوند. در نوع بکوارد، به صورت مکشی به کار برده می شود و در نوع فوروارد، به صورت بادزن استفاده می شود که ورودی هوا ندارد. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که باید از این محصولات دمنده در کانال استفاده کرد. سانتریفیوژها مناسب هوای سالم و پاک بوده، زیرا فاقد الکتروموتور هستند.

سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد

هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد
هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد

سانتریفیوژهای این مدل از محصولات دمنده دارای مقطع مستطیل شکل هستند، دبی این هواکش ها بین 1350 تا 9700 مترمکعب برساعت بوده که آن ها را برای فضاهای صنعتی مناسب کرده است. جنس چرخ هواکش و حلزونی آن از گالوانیزه بوده که در برابر زنگ زدگی آن را مقاوم کرده است. اتصال موتور و چرخ بدون تسمه برقرار شده است. این سری از سانتریفیوژها در دو مدل تک فاز و سه فاز و به صورت چهار، شش یا هشت قطبی ارائه می شوند. آی پی محصول 54 بوده و این محصول دمنده برای تهویه مطبوع و تبرید، مدیریت دود، تامین هوای سالم پارکینگ ها و راه پله مناسب هستند.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد

سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته

هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته
هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته

سانتریفیوژهای این مدل از محصولات دمنده دارای مقطع مستطیل شکل هستند، دبی این هواکش ها بین 1450 تا 3800 مترمکعب برساعت بوده که آن ها را برای فضاهای صنعتی مناسب کرده است. جنس چرخ هواکش و حلزونی آن از گالوانیزه بوده که در برابر زنگ زدگی آن را مقاوم کرده است. اتصال موتور و چرخ بدون تسمه برقرار شده است. این سری از سانتریفیوژها به صورت تک فاز و به صورت چهار قطبی ارائه می شوند. آی پی سانتریفیوژ فوروارد دو طرفه سه سرعته 54 بوده و این محصول دمنده برای تهویه مطبوع و نصب در فن کویل های سقفی مناسب هستند.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته
سایز ابعاد هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته

سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد 20 سانت

BEF-20/25E4S1

 هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته 20 سانت دمنده

سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد 30 سانت

BEF-30/30M6S1

 هواکش سانتریفیوژ دوطرفه فوروارد سه سرعته 30 سانت دمنده

سانتریفیوژ یکطرفه فوروارد

هواکش سانتریفیوژ یکطرفه فوروارد
هواکش سانتریفیوژ یکطرفه فوروارد

سانتریفیوژهای این مدل از محصولات دمنده دارای مقطع مستطیل شکل هستند، دبی این هواکش ها بین 650 تا 2450 مترمکعب برساعت بوده که آن ها را برای فضاهای صنعتی مناسب کرده است. جنس چرخ هواکش و حلزونی آن از گالوانیزه بوده که در برابر زنگ زدگی آن را مقاوم کرده است. اتصال موتور و چرخ بدون تسمه برقرار شده است. این سری از سانتریفیوژها در دو مدل تک فاز و سه فاز و به صورت چهار یا شش قطبی ارائه می شوند. آی پی سانتریفیوژ یکطرفه فوروارد 54 بوده و این محصول دمنده برای سیستم های تهویه مطبوع، کنترل دود و گردش هوا مناسب هستند. از مدل سه فاز آن می توان برای کنترل دور با کمک اینورتر استفاده کرد.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ یکطرفه فوروارد
سایز ابعاد هواکش سانتریفیوژ یکطرفه فوروارد

سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد

هواکش سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد
هواکش سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد

سانتریفیوژهای این مدل از محصولات دمنده دارای مقطع مستطیل شکل هستند، دبی این هواکش ها بین 400 تا 6100 مترمکعب برساعت بوده که آن ها را برای فضاهای صنعتی مناسب کرده است. جنس چرخ هواکش بکوارد از آهن است و حلزونی آن از گالوانیزه بوده که در برابر زنگ زدگی آن را مقاوم کرده است. اتصال موتور و چرخ به صورت محرک مستقیم برقرار شده است. موتور این سری از سانتریفیوژها بسته به مدل آن در دو مدل تک فاز و سه فاز و به صورت دو، چهار یا شش قطبی ارائه می شوند. آی پی سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد 54 بوده و این محصول دمنده برای تخلیه هوای فضاهای صنعتی و رستوران ها و… مناسب هستند. از مدل سه فاز آن می توان برای کنترل دور با کمک اینورتر استفاده کرد.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ یکطرفه بکوارد

سانتریفیوژ بلوئر بکوارد

هواکش سانتریفیوژ بلوئر بکوارد

فن های این مدل از محصولات دمنده بدون حلزونی هستند، دبی این هواکش ها بین 450 تا 600 مترمکعب برساعت بوده و برای تخلیه هوای داخل آسانسور استفاده می شود. جنس چرخ این هواکش بکوارد از پلی آمید است. اتصال موتور و چرخ به صورت محرک مستقیم برقرار شده است. موتور این سری از فن ها به صورت تک فاز و دو قطبی ارائه می شوند و IP آن 54 است.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ بلوئر بکوارد
هواکش سانتریفیوژ بلوئر بکوارد

بلوئر هود یکطرفه فوروارد

هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد

بلوئر هود یکطرفه فوروارد با قاب پلاستیکی

دبی این هواکش ها 550 مترمکعب برساعت بوده و برای تخلیه هوای تمیز استفاده می شود. بلوئر هود یکطرفه فوروارد در دو جنس پلاستیکی و فلزی عرضه می شود. اتصال موتور و چرخ به صورت محرک مستقیم برقرار شده است. موتور این سری از فن ها به صورت تک فاز و دو قطبی ارائه می شوند و IP آن 44 است.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد
سایز ابعاد هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد

بلوئر هود دوطرفه فوروارد

هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد

فن هود دو طرفه فوروارد با قاب پلاستیکی
BEF-14/7V2SP
BEF-15/13C2SP

هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد

بلوئر هود فوروارد با قاب فلزی
BIF-15/13C2S

دبی این هواکش ها 600 مترمکعب برساعت بوده و برای تخلیه هوای تمیز استفاده می شود. بلوئر هود دوطرفه فوروارد در دو جنس پلاستیکی و فلزی عرضه می شود. اتصال موتور و چرخ به صورت محرک مستقیم برقرار شده است. موتور این سری از فن ها به صورت تک فاز و چهار قطبی ارائه می شوند و IP آن 44 است.

ابعاد هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد
سایز ابعاد هواکش سانتریفیوژ بلوئر هود یکطرفه فوروارد

هواکش سقفی رادیال

محصولات دمنده هواکش سقفی
محصولات دمنده هواکش سقفی

این سری از محصولات دمنده مناسب تخلیه هوا از سقف در فضاهای صنعتی و تجاری است. دبی این محصولات بین 310 تا 6500 مترمکعب برساعت است. هواکش سقفی رادیال به صورت تک فاز و سه فاز به صورت دو، چهار یا شش قطب عرضه می شود. مناسب فضاهایی با دمای تا 40 درجه سانتیگراد، IP54 و کلاس موتور B است. چرخ فن از جنس آهن و آلومینیوم بوده و نوع آهن باکمک رنگ خاصیت ضدزنگ زدگی دارد. اتصال موتور و چرخ به صورت محرک مستقیم برقرار شده است. از مدل سه فاز آن می توان برای کنترل دور با کمک اینورتر استفاده کرد.

ابعاد هواکش سقفی

SHOPPING CART

close